Lepatriinude stuudio

Posted: jaanuar 8, 2009 in Uncategorized

Mirith käis sügisest saati lauluringis. Juba mõnda aega helises mu kõhus kelluke imeliku tundega, mis andis märku, et asi pole päris õige. Peale jõulupidu, kus ma küll ise käia ei saanud, aga vanemad filmisid – mis oli katastroofiline läbikukkumine – jõudis mulle kohale, et ma ei ole selle kohaga rahul. Ta ei ole seal praktiliselt midagi juurde õppinud ning ei soovinud seal ka eriti käia, kuni üks teine tüdruk tema rühmast sinna tuli. Lisaks hämmastas mind nende raha sisse kasseerimise süsteem – niigi hiiglaslik kuutasu võeti täies mahus ka näiteks jõulukuu eest, kui toimus vaid üks tund. Seega tuli ühe minuti hinnaks 8 krooni. Tasu missugune!

Seega asusime härraga uusi variante kaaluma. Teda pealus Kunstide Majas pakutav Lepatriinude Stuudio ja kiidetud Endla Murd. Kuid kuna nad võtavad alles viiendast eluaastast, laitsin mina selle mõtte maha. Iss aga ei jätnud jonni ning läks direktoriga rääkima, et äkki võetakse näiteks ettevalmistusse varem. See keerutas veidike, aga kui kuulis neiu saavutustest, helistas Endlale, kes siis palus ettelaulmisele tulla.

Valmistasin neiut pikalt ette [Loe: üritasin ära osta], et ta ikka oleks nõus võõrale tädile laulma ja käituks hästi. Kaubitsemisoskused, muide, on neiul korralikud [Emmesse!] – lisaks minu pakutud kommidele kauples ka endale ilutulestiku välja.
Sinna jõudes saime aga kõik paraja üllatuse osaliseks – toimus tund ja laps võeti tundi. Kuigi Endla esimese lause peale, et emm-iss jäävad ukse taha, täitusid silmad pisaratega, oli ta minu suureks üllatuseks nõus siiski sisse minema. Ja pidas seal ka terve see aeg vastu.

Uksest välja tuli ta juba laial naeratusel ja noodid käes, mis oli ilmne vihje, et neiu kõlbab laulma küll. Endla siis korrutas mitmeid kordi, et üldjuhul ta nii noori ei võta mitte mingi variandiga, aga meie neiu on korralik viisipidaja ja julge plika, sobib küll.
Nii et nüüdsest on Mirith hoopis Lepatriinu.

Oh, seda uhkusest pakatavat emasüdant, mis rinnust välja tahab hüpata…

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s