Puuviljameem

Posted: juuni 26, 2009 in Uncategorized

Saabus mulle lillelisi lehmi karjatavalt Krõõdalt. Mõnda aega üritasin teha nägu, et mina ei tea midagi, aga vist ei õnnestu. Peale selle kirjutas ta minu kohta nii armsalt, et noh.

Mormelar/Haldjaneiu on jõhvikas – vähenõudlik ja vastupidav, samas vitamiinidest pakatav, ilusa õie ja rõõmsavärvilise marjaga. Tuntakse maarohu ning terviseturgutajana. Jõhvikas elab edukalt üle ka raske ja külma talve ning sulab lume alt välja magusamana kui kunagi varem.

Tubli noor naine! Pealegi ainus blogija, kelle lastepajatusi ma lugeda suudan – õiged nüansid on välja sõelutud ja humoorikalt ning kaasakiskuvalt edasi antud. “

Minu kord siis.

***

Vahelduse mõttes üks suviselt magus meem ka – seekord puuviljateemaline. Vasta kolmele küsimusele ja saada siis osalistele edasi!

1. Millisel puu- või juurviljal on lapsepõlve maitse?
2. Milline juurikas, mari või puuvili on maailma ajaloos kõige tähtsam? Ja miks?
3. Vali kolm blogijat ja ütle, millise puu otsast nemad kukkunud on.

Ps. Tutti-Fruttil on käimas fotokate loosimise kampaania. Osaleda saab siin: http://www.spindo.eu/tutti-frutti. Aga mis veelgi parem: nad lubasid puuviljameemi edasipildujate vahel kastitäie komme loosida!

1. Lapsepõlve, täiskasvanuea ning kogu mu elu, tegelikult, maitseb nagu hernekaun. Olen nii kaua kui mäletan neid hirmsasti armastanud ning minu südant on kerge võita kutsudes mind suurele hernepõllule. Kui nüüd end väga pingutada, siis sobivad ka murulaugud, mille armsaid lillasid õisi noppides ja varsi suhu toppides sai aiamaal aega veedetud.

2. Kuulge, sama küsimus ju. Ilmselgelt on kõige tähtsam hernekaun, sest ilma värskete hernesteta lihtsalt pole võimalik elada, isegi kui mõned üritavad. Aga no täisväärtuslikkus küll selleta olla ei saa. Hea küll, kui nüüd korraks egoismist kõrvale mõelda, siis annaks oma hääle kartulile, ilma kelleta eesti rahvas oleks palju nõrgukesem.

3. Õih.

Kitty on kirss. Vaieldamatult. Selline veetlev ja müstiline, teeb iga koogi ja tordi kaunimaks ning lisab maitsele sensuaalsust. Ja ilus igas olukorras ning aastaajal – olgu raagus, õieehtes või küpsed marjad ahvatlemas iga möödakäijat.

Liis on porru. Ta on kindel ja konkreetne. Huvitavate maitseomadustega ning kuigi esmapilgul tavaline, siis teeb toidu üllatavalt paremaks.

Kati on õun. Sa ei suuda ette kujutada ühtegi inimest, kellele ta ei meeldiks. Omad vead, omad head, aga samas nii kodune ja ligitõmbav. Õuna peale saab alati loota, ta on multifunktsionaalne, temaga saab kõike ning temast saab kõike. Ei kujutaks oma elu ju eal õunata ettegi.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s