Õhtuidüll

Posted: jaanuar 21, 2010 in Uncategorized

“Koristama! Pool tundi magamaminekuni!” hõikan ma elutoas riideid kokku lapates. Teisest toast hakkab kostuma kilkav tänitamine, et küll see uneaeg tuleb ikka liiga vara. Kahekümne minuti ja hulga naerupahvakute, jutuvadinate ja klotsiklopsimiste võrra hiljem on toapõrand ikka ühtlaselt mänguasjadega kaetud.
“Aiai, kohe koristama,” üritan korraliku ema kombel tänitada ning asun koos tüdrukutega asju kokku korjama. Emmega koos sujub see töö vaid paari minutiga, veel viimased lihvid raamatute sirgeks panemise ja draakoni püstitõstmise näol ning ongi aeg ööriideid otsima asuda.
Esimene öö oma uues voodis ajab tüdrukud kihevile. Muidu jooksen-kiiresti-eest-ära taktikat kasutav Melian laseb end rahulikult riietada ning poeb imekiiresti teki alla, hõigates “Iti, iti!”, et õde ometi kiiremini teeks. Mirithki ronib mõni minut hiljem järgi ja ohkab ennastunustavalt, et kui ilus ja hea ikka nende uus nari on.
Unejutuks valitakse välja Jõuluvana toodud Muumiraamat ja seikleme koos Muumiperega õhupalliga taevas. Seejärel musi siia, musi sinna, öölamp põlema ning kui uksest välja astun, kostub mu seljatagant üheaegselt: “Head ööd, emme” ja “Dadaa, emme”. Igaühele oma, eks ole.

Istun tugitooli ja asun hooletult koorima laual lebavat mandariini ning kuulan tagatoast kostuvat vaikset sädistamist. Oh, kui ilus on elu.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s