Helesinine vagun

Posted: veebruar 18, 2010 in Uncategorized


Ehk siis lõbus tõsisest teemast rääkiv etendus Ugala esituses.

Hästi mõnus oli teises teatris käia. Kõik oli uus ja huvitav, teistmoodi. Ja muidugi näitlejad – iga lavale astuv nägu polegi tuttav ning Sul pole õrna aimugi, kui kvaliteetsed või millise stiiliga nad on. Ma armastan oma koduteatrit, südamest, aga vaheldus oli teretulnud.

Mainimata ei saa jätta ka seda, et Gert Raudsepp mulle ütlemata sügava mulje jättis. Keegi minuga Periklest ei taha vaatama tulla? Või tema telefoninumbriga lepin kah.

Etendus oli tõsiselt hea. Enam ammu pole niimoodi naernud, pisarad olid pidevalt silmas. Kuigi teema keerles üldiselt ümber Nõukogude võimu, teema, mis on mulle tundmatu, olid naljad kõik lihtsad ja arusaadavad ka võhikule. Ja loomulikult näitlejate võrratu anne miimika ja olukorraga kõik puhtalt välja mängida. Ka lavastaja hea käsi oli tuntav, mitu üheaegselt toimuvat hästikorraldatud sündmust lava eri otstes lisasid üksteisele vaid vürtsi, hoomamata ei jäänud miskit. Ka lõpupuänt oli nii sobivalt jabur, kohati isegi abstraktne, pani kogu kremplile suure ja tugeva punkti. Oh, see on selline etendus, mida vaataks veel ja veel ning naeraks üha edasi.

Ainuke asi, mis silma jäi, oli see, kui teistmoodi käitusid näitlejad kummardades, meie omadega võrreldes. Kui meil on näha inimeste hea läbisaamine, aidatakse teineteist ja suheldakse omavahel kehakeeles, siis nemad tulid lihtsalt lavale ja kummardasid. Vaid vanahärra aitas viisakalt neiu uksest välja, aga muidu nad üldse ei suhelnud. See oli lihtsalt kuidagi harjumatu.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s