Pealinna piiga

Posted: veebruar 20, 2011 in Uncategorized

Koolinädal. Viimased eksamid. Kõik on nüüd tehtud! Mõnelt õppejõult, tõsi, pole veel vastuseid saanud, aga eeldatavasti on kõik sooritatud. Natukenegi puhkuseaega… Avastasime Viljandist MahePagari. Nämm. Kõik asjad läbinisti mahedad pole, aga ilusti on sildid peal, et kus-mis-kuipalju. Väga meeldiv.

Ööbisin seekord kursaõe juures, kes elab Viljandi ja Pärnu poole peal. Kui see pidev autosõit välja arvata, millega ma lihtsalt harjunud pole, oli niii mõnus! Viljandi on mind viimasel ajal natuke masendama hakanud, just need talveõhtud. Kui ma alguses just nautisin seda lebotamist ja üksindust, väljaastumist oma kodusest rütmist, siis nüüd nautisin palju rohkem rõõmsavärvilist kodu koos lastekisaga, mis sest, et lapsed polnud omad. Teinekordki, eks!

Reedel ootas mind Tallinn. Esimest korda käisin Viljandi rongijaamas. Tallinnas sõitsin esimest korda elektrirongiga – peab tunnistama, et palju ägedam kui meie krigisev diisel! Ees ootas suurepärane õhtu inimestega, kellest mõnega oleme suhelnud üle kuue aasta, aga päriselus veel kohtunud polnud. Rõõm on tõdeda, et kõik on ka näost-näkku sama tore. Hommikul nii tore polnud, ilmselgelt, aga öö oli seda väärt.
Ma polnud ka hiiglama ammu niimoodi tuuritamas käinud, olin unustanud, millise energialaengu see tegelikult annab.

Laupäeval plaanitud kaltsukatuur jäi, taaskord ilmselgelt, ära. Vegeteerisin end võõrustaja abiga TTÜ spordihoonesse, kus toimus Raju 7 päevane amatöörüritus. Mm, seal oleks veel lihtsalt magada tahtnud…

Aga sain ära käidud vastses Mahemarketis. Sinna jõudes seisid maja ees kaks suurt maasturit ja Porsche… Huh.
Pood oli aga üle ootuste! Kuigi praegu veel peegeldub nende “Eesti suurim” peaasjalikult põrandapinnas, oli valik ka super, eriti just igasugu juurikane ja värske kraam. Muus osas arenguruumi jätkub, ma juba kujutan ette, kui vägev see pood varsti olla võib, soovitan soojalt. Palju põnevaid jubinaid oli kah, mida mujal märganud pole.
Eesruumis asus eraldi kosmeetikaosa – oii, käed värisesid rõõmust. Sain lõpuks ometi ökovatitikke, jepikajee.
Teenindus oli ka väga tore, mis sest, et alles pandi kaupa välja. Sinna tahaks küll tagasi, kui kunagi veel Tallinn mind tervitab.

Õhtune Raju 7 oli ka suurepärane. Võitsime fännimänguga lähikohad ja peab tunnistama, et ega enam tribüünile ei taha küll, puuri äärest on ikka hoopis teine tunne matše vaadata. Põnevuselt jäi üritus eelmisele veidi alla, aga eks see on asi, mida kunagi ette ennustada ei saa. Minu suur armastus seekord küll kaotas, aga sellegi poolest andis ühe õhtu põnevamatest matšidest. Võitlemas oli ka üks naiste paar, küll amatöörklassis, aga äärmiselt huvitav vaadata ikkagi – naised on sel alal väga teistsugused.

Veendunult tahaks taas kiruda õhtujuhti. Ta oskab küll hästi kõva häälega võitlejaid välja kutsuda, aga kogu ülejäänud tekst ja impro ajab mind mõnikord häbist nutma. On ikka tipptase ühes lauses neli korda kasutada sõna õhtu, kutsuda mma’d järjepidevalt  võistlusspordiks ja teatada numbrit n e l j a n d a t korda ette lugedes, et kolm on kohtuseadus. Aga no mis Sa teed?

Advertisements
Kommentaarid
 1. Merili ütles:

  Kas sa avaldad, kus see Viljandi MahePagar asub? Ma käin ka korra kuus Viljandis ja läheks tutvuks ka.

 2. mormelar ütles:

  Ma ei ole just osav selgitaja, aga see on selle Viljandi Kaubamaja vastas, mis on Akadeemiast paarsada meetrit otse, seal all on Säästumarket ja kõrval turg. Ja no lähed naaaatuke sealt Kaubamajast edasi ja siis üle tee, kunagi oli seal kaltsukas, selline hall kortermaja, selle keldris. Silt ka kohe, et Mahe Pagar.

  • Merili ütles:

   Aitäh! Lähen uuurin siis jägmine kuu, ma olen vahest käinud seal Kivi Pagaris, mis ka üsna samas kandis.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s