Ravimifirmade ajupesu arstidele

Posted: aprill 8, 2011 in Uncategorized

Eriti kasulik vaatamine noile, kes arvavad, et “Eestis see ju nii ei käi, ainult Ameerikas”.

http://www.ap3.ee/article/2011/4/8/salavideo-arstide-ajupesust

Advertisements
Kommentaarid
 1. tikker ütles:

  ma just kirjutasin sellest foorumisse, tulin siis blogisid lugema ja näe… mõtleme samast asjast 🙂

 2. erin ütles:

  Kas usume arste või ajakirjanikku? Kumb pool on pädevam üritusele oma hinnangu andmiseks? Ma nii kergesti ei usuks ajakirjaniku poolt pealesunnitavat mõtteviisi, sest usun jätkuvalt, et meie arstid ei kuluta ilma asjata aastaid ülikoolipingis ning hiljem residentuuris, et neid seejärel mõtlemisvõimetuteks tembeldada (tundus, et ajakirjanik sinnapoole sihtis). Muidugi on see puhtalt minu arvamus. Lihtsalt tean, mida nad läbi teevad.
  Kurb on vaid see, et ravimifirmad oma raha ei oska palju paremini ära kasutada – nt heategevuseks.

 3. kessu ütles:

  minu arvates oli see artikkel tobe ja üles puhutud! miks? aga sellepärast, et ravimitööstus ongi äri. äri, äri, äri. ja kui liviko võib reklaamida viina ja alma hapukoort, siis samamoodi püüavad ka ravimifirmad oma turuosa säilitada ja kasvatada, lihtsalt paljude ravimite puhul peab mõjutama eelkõige kitsast sihtgruppi – arste. sarnaste rohtude-preparaatide toimeaine on sarnane, aga oma toodet tahavad müüa ju kõik! kordan – see on täpselt sama skeem, mis ükskõik millise muu toote puhul. selles pole mitte midagi üllatavat ega uut, et reklaami tehakse! seesama ameerika avastanud ajakirjanik võiks sarnase loo teha näitesk telereklaamidest ja sellest, kuidas kogu telekat vaatav elanikkond on loll ja ajupestud. minu mõtted sellised, tänan tähelepanu eest!

 4. mormelar ütles:

  On ju üsna elementaarne, et arstidele tehakse koolitusi ja mingil määral ka reklaami, aga kogu selle asja varjamine ja “Nuvaring, ring, ring” laulmine on lihtsalt haiglane. Ma võin olla vanamoodne, aga mina küll ei tahaks minna arsti juurde, keda näen nii käitumas. Mõni asi peabki olema kuiv ja akadeemiline.
  Ja nende inimeste käitumine üritusejärgselt näitas ka seda, et nad teavad, et on kohustatud asjast vaikima.

  Lihtsalt, tihti on inimeste arvamus selle kohta, et Eestis ju nii ei tehta. Aga näe, tehakse. Ja täpselt samamoodi on olemas rahalised ja auhinnalised preemiad arstidele, kes kirjutavad välja – soovitavad teatud ravimeid kõige enam. See ei ole asi, mis eksisteerib vaid Ameerika filmides.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s