Kuidas tänapäeval telkimas käiakse

Posted: juuli 8, 2011 in Uncategorized

HRLis (millest loodetavasti tuleb kunagi eraldi postitus) käies tekkis mul idee, et kui meie igasuvine tripp ära jääb, siis vähemasti telkima peame ikka korra minema, et lapsedki saaks õues magada.

Mitte kuidagi aga ei tahtnud päevad klappida, tegemist oli nii palju ja järsku me siis keset päeva otsustasime, et täna õhtul lähemegi! Ajasime viisakalt külalised minema ja kuskil kella 20 paiku saime isegi starditud.

Valisime kohaks Rae järve, lähedal ja mitmete võimalustega. Loomulikult eksisime ära – meil ju ükski sõit teisiti ei lõpegi. Väikese abiga (“Ah, Rae järv? See on see koht, kuhu me kogu aeg tahame minna, aga kunagi üles ei leia” – teatas mulle üks kohalik sõbranna) leidsime siiski õige teeotsa ja täitsa toreda telkimisplatsi, koos lõkkekohtade, laudade, kemmergute ja puudega.

Kohale jõudes tegime kiire avastuse – vähe sellest, et kaamera maha jäi ja pilte teha ei saa, oleme me ka eranditult maailma halvimad telkijad, meil polnud kaasas ei nuga, vett ega paberit. Aga ellu jäime! 2l mahlapakk, kuskilt leitud plastmassnuga ja üksikud salvrätikud ajasid asja ära.

Hommikul kell neli ärkas Elukas telgis müra peale ja leidis mu istumas, käed verd täis. Sääsed, va vennad, ei lasknud magada ja nii ma neid seal tapsin, aga paberit ju polnud… Õnneks saime hommikul ujuma ja linna minemise ajaks olid jäljed mu tapatööst kadunud.

Omaette nali oli ka õudusunenägu, millest üritasin emale jutustada: “Nägin kohutavat õudusunenägu, selle peale kell neli ärkasingi. Me olime Koit Toome kontserdil,” …ja rohkem sõnu polegi vaja.

Tegelikult, kõikidest äpardustest hoolimata, oli hirmus mõnus. Lapsed magasid esimest korda omaette telgis, said pimedani paljajalu ringi joosta, hommikul järves supelda. Meie istusime tulepaistel ja ajasime juttu, ei mingit tehnikat segamas. Mulle meeldib.

Advertisements
Kommentaarid
  1. Veronika ütles:

    Hea nali, see sinu õudukas:D Ma sain ka käe valgeks lastega telkimisel. Saime naistega suurepäraselt hakkama – polegi meha tarvis kaasa vedada. Aga pehmemat küljeaust igatses ihu küll…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s