Kuidas rokkstaarist baleriin sai

Posted: jaanuar 26, 2012 in Uncategorized

Mirith hakkas laulmisega tegelema juba üsna õrnas eas, ning peab ütlema, et seda võrdlemisi edukalt, kodu on diplomeid ja auhindu täis. Eelmisel aastal ta aga väsis ära ning võtsime koos vastu otsuse laulmisest vähemalt aastane paus teha. Meie imeline lauluõpetaja lasteaiast avaldas arvamust, et lapsel on siiski liiga vara hakatud häält seadma.
Kuna mina vägaväga jumaldan tema laulmist, siis minu sees tiksub ikka lootus, et ta pöördub laulmise juurde tagasi. Solistitunnid, kasvõi kord nädalas, kasvõi ärgu esinegu. Aga et ta ei unustaks laulmist, oma imelist häält, ja et ta õpiks seda kõike taas armastama.

Õnneks on mul muidugi ka noorem tütar, kes alustas sel õppeaastal oma lauljakarjääri. Kohe esimesel võistlusel juhtuski nii, et Melian tegi oma õele silmad ette – tema sai finaali, teine aga mitte. Nii et vähemasti saan kellelegigi lauluvõistlustel kaasa elada. Pisema laulustiili on muidugi totaalselt erinev, jäme hääl ja tõsine meel versus õe ingellik ja armastav.

Mirithile aga elame nüüd kaasa hoopis teistlaadi üritustel. Kui ma nägin Susliku tütart ühes proovis iluvõimlemas, tekkis mul äratundmine – see sobiks Mirithilegi! Nii leidsingi Pärnust värske Ainula balleti- ja iluvõimlemise huvikooli. Saatuse sõrmena reklaamis too end ka sügisel Pärnu raadios ning me koos Mammaga võitsime kaheks nädalaks tasuta proovimise.

Plika oli tantsust äärmises vaimustuses ja nii temast tantsija-iluvõimleja saigi. Esimesed avalikud etteastedki seljataga ja Iti on rahul ning näeb esialgu oma tulevikku just laval ilu-ja jõunumbreid sooritades.

Mina muidugi tüüpilise missiemmena lehvitan aga oma rahakotiraudadega, õmblen närviliselt karvaseid sääriseid ja olen terve suure perekonna kaasanud kolm korda nädalas toimuvatesse trennidesse viimisesse. Vahepeal ajas asjadekorraldus mind küll lihtsalt nutma, aga no mida Sa teed, kui alternatiivi Pärnu ei paku ja lapsele nii meeldib? Sellest, kuidas ta kohe teist aastat tegutsevasse gruppi sattus ja paari nädalaga spagaati õppis tegema, pole vaja rääkidagi.

Ja laps on õnnelik. Mis siin enam mõelda?

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s