Väike inimene, suur isiksus

Posted: märts 25, 2012 in Uncategorized

Meliani oodates jäi mulle igalt poolt silma ütlus, et esimene ja teine laps on väga erinevad. Kohe oma tekkehetkest saati asus Melian seda tõestama. Nii kõhus peitumise kui ilma sündimise ajad olid tüdrukutel väga erinevad ning edasi ka iga pisidetail, alustades sobivatest mähkmetest lõpetades magamisrutiiniga. Kokkuvõtvalt võib ühiseks tunnuseks pidada seda, et mõlemad olid pigem kergelt käsitletavad beebid, kuid kitsamas pildis erines iga omadus.

Eks oma osa oli kindlasti ka sellel, et Mirithit oodates oli minu jaoks ainuvõimalik tüdruku sünd, kuigi päriselt ei teadnud ma lapse sugu lõpuni välja. Aga koju olid mul varutud vaid roosad kleidid ning võimalikud poisinimed said paberile pandud alles paar nädalat enne tähtaega, seevastu tüdrukunimi oli ammu olemas.
Melianiga aga ootasin pool aega poissi ning nö mehiseid jooni jagub temas hulka.

Nüüdseks, kui nad on mõlemad juba sajaprotsendilised isiksused, on vahe veelgi suurem. Mirith on emmekas, tütarlapselik ja leebe, sõbralik vahekohtunik, kes solvub kergelt ning andestab veel kergemalt. Ta on õrn, kuid arukas, uudishimulik ja kiirelt õppiv, tohutu tegutsemistahtega ja läbirääkimistele aldis.
Melian seevastu on karm, isepäine ja julge, ta läheb oma otsustega kasvõi viimse tilgani ning teda ümber veenda on võimatu. Tema oma maailm on meie omast igatahes suurem ning olulisem ja sinna pole alati väga kerge sisse pääseda. Ta on sarmikas, aga selle jaoks tuleb teda enne tundma õppida.

Kui Mirithile senistele aastatele tagasi mõeldes meenuvad pigem armsalt naljakad seigad, põnevad vestlused, arukad ütlused ja toredad koosmeisterdamised, siis Melianiga meenub esimesena kõikehõlmav isiksus – tema kiiksud ning totrad ja üle võlli humoorikad situatsioonid.

Näiteks on Melianil 1+ vanuses tohutu kirg pisikeste plastmassesemete vastu. Asi sai alguse ühest väikesest pruunist pudelist, mis kuulus nukunõude komplekti. Ta armus sellesse ühel toredal silmapilgul ning edaspidi käis see temaga igal pool kaasas, asendas isegi kaisukat.
Kord käisime koos ühes second handis, kus oli väike laste mängunurk. Sealt lahkudes nägin, et Melianil oli taaskord oma pudel käis, kuid midagi oli kuidagi võõrast – tema pudelil oli justkui silt juba tuhmunud, sellel aga värske. No aga Meliani pudel on Meliani pudel ning ma ei pööranud sellele rohkem tähelepanu, kuni ta mulle kodus võidurõõmsalt kahe pudeliga vastu jalutas.

Lõbusalt totraks kiskus asi siis, kui mõlemad pudelid jäljetult kadunud olid ning vaene väike Anni asendusobjekti otsis. Uueks lemmikuks sai kollane punase sangaga kann. Koomiliseks tegi asja see, et Melian lihtsalt k e e l d u s kannu käest ära panemast ühelgi tingimusel. Kann istus temaga koos söögitoolis, käis vannis ja magas voodis. Riidessepanek käis alati vasak-parem pool vaheldumisi, sest vahepeal oli vaja kannu kätt vahetada, et särk ikka selga mahuks. See järjekindlus avaldab siiani muljet, sest me ei räägi päevadest, vaid kuudest, pikkadest järjepanu kuudest, kus sõrmed vaid öösiti puhata said, kui sügavas unes kannu küljest lahti vajusid.

Advertisements
Kommentaarid
 1. Tulevane ämmaemand ütles:

  Kusjuures selline kindel lapse soo eelistamine võib olla väga hull karuteene. Sul läks hästi, said soovitud soost lapse, aga neid jutte naiselikest meestest, keda emad on tütardeks pidanud on hulgi.

  Ise tahtsin väga poega, aga seni, kuni 99% sugu kindel ei olnud, tõin alati ka tütre jutuks. A la, kallis mees, saad poja või tütrega kalale minna jne.

  Riideid ühtegi roosat ei ostnud, aga oli palju neutraalseid.

  Et lihtsalt teistele hoiatuseks, et poisid on kõhus väga õrnad(nad on niigi nö võõras kehas ja nende hormoonid peavad tõrjuma oma nn. keskkonna hormoone, ja nende puhul on soovmõtlemine ohtlik. Tüdruku poisiksmõtlemine reeglina VÄGA oluliselt lapse iseloomu ei muuda, kuna tütart toetavad ema hormoonid.

 2. Brigitta Jaani ütles:

  hmm.. et kui ma mõtlen poega oodates, et saan tütre, siis see mõte mõjutab mu tulevase poja hormoone? ma ei saanud päris täpselt aru. 🙂 või mõtlete siin pigem, et ema ise on ennast juba tütre lainele viinud ja siis hakkab pisipojas naiselikke jooni, nagu tonti, nägema? või…?

  ise ootasin esimesega 100% tütart. suure sundimise peale sain ühe poisslapse nime ka paberile. teisega oli kindel pojalaks. löökidel oli kohe väga suur vahe sees – esimene oli selline närviliselt kõditav, teine pani aeglaselt tou kirja, aga see oli ikka selline, mis endal silmist vee välja võttis. ja esimene on preili, ikka selline konkreetne ainult-seelikud-pikad-juuksed naiselik neiu. teine on selline isepäine krutskivend, kange nagu sikk. kompromisse väga ei tunnista jne.

 3. Brigitta Jaani ütles:

  ahaa, esimene oli tütar ikka ja teine poeg. kõhutunne ei vedanud alt 🙂

 4. Tulevane ämmaemand ütles:

  To: Brigitta Jaani

  Kui sa mõtled konkreetselt raudkindlalt, et tuleb tütart ja ootad tütart, siis jah, see võib mõjutada Su poja hormoone. Poeg on niikuinii nö. vales kehas, st. tema hormoonid(testosteroon jne) peavad võitlema ema naishormoonide vastu. Kui sellele lisandub veel ema väga suur soovmõtlemine raseduse ajal, siis jah, suure tõenäosusega on poeg tulevikus naiselikuma olemise, mõtlemisega kui keskmine mees.

  Vot seda mõtlesin 😉

 5. Brigitta Jaani ütles:

  huvitav lugemine 🙂 ma pole ise selle peale tulnudki. aitäh vastuse eest!

 6. Deily S ütles:

  Minu emal oli ka nii: esimest tahtis tütart-tuligi! Mu õde on väga naiselik. Minu ajal teadsid vanemad lõpuni välja, et poiss. Isa käis isegi tol ajal Tallinnast sinist tekki toomas. Tuli tüdruk, ma ütleks, et olen üsnagi poisilik. Mõtlemiselt! Ema siis lootis, et ehk tuleb viimane ka tüdruk. Ei, tuli hoopis poiss. Ja noo, minu vennast hädapätakamat pole! 😀 Kui ta oli noorem, oli ta täielik plika. Mina tõin puud tuppa tema tahtis riideid panna kuivama.. Õnneks hetkel on ta kaitseliidus ja tikkimise asemel huvitub relvadest.. 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s