Kuidas Mormelar ja Elukas kodu ostsid

Posted: september 11, 2012 in Uncategorized

Täitsa kogemata juhtus nii, et nädal tagasi pandi meid paari. Kolmekümneks aastaks ja SEB panga poolt. Millal ometi sellele väga levinud seisule Kärsaklade suhtestaatusevalik tuleb?

Et kõik päris ausalt ära rääkida, pean ma alustama algusest. Ja nimelt sellest, kuidas minu ja Eluka suhte tõsisemaks muutudes sai üsna kiirelt selgeks, et kuigi jagame ühist vastuseisu pankade koha pealt, erineme oluliselt oma kodulaenumõtetes. Minu jaoks tundus see ainus valik, tema jaoks oli see: “Ei!”. Nii leppisingi aegamööda asjaoluga, et eks näis, mis tulevik toob, ju ostan kunagi üksi kodu. Eks me aegajalt arutasime seda teemat, aga muutust polnud.

Kuni ühel absoluutselt mitte ebatavalisel päeval tuli Elukas koju ja teatas, et hakkame nüüd kodu ostma. Ja nii me siis hakkasime. Valisime rajooni, kehtestasime tingimused ja hakkasime otsima. Kuude ja kuude kaupa, aktiivselt ja mitteaktiivselt. Aga osta polnud midagi.

Laiendasime siis oma piire majani, millest meist kumbki hästi ei arvanud. Aga uurides selgus, et polegi nii väga midagi karta. Kuna tahtsime kindlasti korterit, aga põneva lahendusega, siis meie soovitud rajoonis lihtsalt polnudki muud valikut.

Valisime välja kaks tüüpkorterit ja läksime neid vaatama, ühel ja samal õhtul. No lihtsalt selleks, et saada aimu korterite üldisest planeeringust. Ja armusime mõlemasse. Peale mitut päeva: “Mulle meeldib esimene ja talle teine” – ning hommikul muidugi vastupidi – juhtusime koos sama korteri poole kalduma. Võtsime riski ja tegime julge pakkumise kõvasti alla küsitud hinna. Ootasime. Ja saime jaatava vastuse!

Mida me tol hetkel muidugi ei teadnud, oli see, et siis kogu nali alles algas. See meeletu bürokraatia, tohutud jauramised lisatagatisega, mis tekkinud teiste inimeste vigade tõttu, jooksmine, paanitsemine ja meeletu hulk raskeid valikuid. Sealjuures pidi see kõik toimuma võrdlemisi kiiresti, endiste omanike soovil. Ma ei viitsi, lihtsalt ei viitsi, kõike seda jaburat protsessi ümber rääkida.
Kogu virrvarritamine ning enamus suhtlusest maakleri, panga ja ametiasutustega jäi minu kanda, sest ma ju olen natuurilt selline, meie pere asjaajaja. Õnneks tegi Elukas selle hiljem kuhjaga tasa, mina hakkasin tühjaks saama.

Igatahes, peale paari nädalat tehtud ta saigi. Meie päris oma panga kodu.

Advertisements
Kommentaarid
 1. Reine ütles:

  Hip-hip hurraaaaa!Meie oleme ka pangalaenuvastased….aga me oleme veel nii noored, et ei tea veel, mis elu toob. Raha pole aga hing ihkab ikka oma kodu kuskil metsa sees, mägede vahel…

 2. nell ütles:

  Õnne oma kodu puhul! Ootaks veidi täpsemat infot ka. Kuskandis ja milline pesa nüüd teie oma on?

 3. Polkovnik ütles:

  Et see rehkendamine nüüd kenasti meeles püsiks, siis on kõik hästi! Rahu ja mõnusat olemist teie pesasse.

 4. Alice ütles:

  Palju õnne oma kodu puhul 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s