Uisuväljastaari kurb elu

Posted: märts 27, 2013 in Uncategorized

Linnavalitsus unustas mind teavitada, et paar nädalat tagasi loodi minu kodust koolini ametlik uisuväli. No kohe täitsa sile jää on, tekibki tahtmine uisud hankida. Tavapärase kümneminutilise jalutuskäigu asemel tuleb nüüd ligi kakskümmend uisutada. Ja kui kontsad alla panen, hoidku jumal, siis on ime, kui üldse tööle jõuab.

Kui Viljandisse läksin, kiunusin igal võimalusel, et no kuidas ometi Viljandi oskab oma teed normaalsena hoida ja Pärnu mitte kuidagi. Tagasi tulles sain bussist maha astudes täpselt kaks sammu teha, kuni Pärnu kätte maksis. Kaotasin ühed oma lemmikud paksud sukad ja vastu sain verise ja valutava põlve. Igati aus tehing.

Isegi Tartu oma mäestüles-mäestalla eluga pakkus küllalt normaalseid teid. Pärnus on selle nulli ümber kõikumisega kõik vaid hullemaks, siledamaks ja läikivamaks läinud. Ilus vaadata vähemalt.

Esmaspäeval suutsin vist mitmekümneid meetreid ilma jalataldu jäält tõstmata “kõndida”. Kõige toredam oli mu üks vägev piruett, keerlesin ja kiljusin ja kotid lendasid siia-sinna. Püsti jäin! Aga etendus oli nii vägev, et möödasõitev autojuht näitas püstist pöialt läbi akna. Aga palun, jootraha võib mütsi sisse panna.

Kommentaarid
  1. Katrin ütles:

    Nii irooniline kui see ka poleks olen ma hetkel linnavalitsuses praktikal. “Tänu” sellele, et Karja tänav kinni on, tuleb Riia mnt-lt siia jalutada, mis normaalsetes tingimustes oleks lihtsalt tervislikud 200m jalutamist. Meie oludes tähendab see aga sõna otseses mõttes elu ja surmaga võitlemist, niiet uksest sisse astudes on higipull otsa ees ja süda rütmist välja tagunud. Pole vist hommikut, kui ma sel väiksel teelõigul vähemalt kolm korda taolisi piruette pole teinud, ent mingi õnne kombel siiski püsti jäänud. Ulme.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s