Kõrvadega maakas

Posted: jaanuar 15, 2014 in Uncategorized

Praegu ei saa te sellest pealkirjast midagi aru, eks. Oodake. 

Poolteist aastat tagasi me kolisime. Võib öelda, et Pärnu mõistes justkui äärelinna. Toidupood on, bussipeatus kah, aga praktikas tuleb mõlemani 10 minutit jalutada. Oma maja toidupood on väikese valikuga ja vähe lahti, oma maja läheduses olevast bussipeatusest läheb buss vaid korra tunnis ja vales suunas. Elades enne kohas, kus kõik oli maja ees ja käe-jala juures, on omaette elumuutus olnud. Eriti kuna töö ja kool on nii lähedal, et polegi vaja tihedamini mugavustsoonist välja liikuda kui kord kuus juuksuril külas käia.

Ma avastasin ühel hetkel, et ma enam ei satugi linna keskustesse (jah, meil on neid kaks, üks on keskel ja teine ei ole). Ma avastasin ühel hetkel, et üle 19 aasta pole mul esimest korda ühistranspordi kuupiletit. Polnud lihtsalt vaja. Nii kui vähegi kannatas, käisin igal pool rattaga – oligi mugavam turult kraami koju vedada, bussipeatus ju nii tobedalt kaugel. Lumega käin jala ja vajadusel sõidan bussipiletitega – tuleb odavam, kuigi ebamugavam. 
Kui aegajalt linna sattuda on nii põnev. Kust on mingi pood kadunud, kuhu mingi maja tekkinud, kuhu vöötrada. Ja inimesed! Küll neid on linnas palju ja erisuguseid. Täitsa põnev lausa, noh.

Ja poodi ei viitsi minna.

“Tahaks küpsiseid.” 
“Tahaks jah.”
“Mine poodi.”
“Mine ise.”
“Kaugel on.”

Nii palju siis nendest küpsistest. Enne oli pood kõrvalmajas, nii lihtne oli iga soovi ja tahtmise peale üle õue lipata. Nüüd tuleb kõik läbi mõelda ja kord nädalas vajalik toiduring sooritada. Turule, siia poodi, sinna poodi. Ja ega väga rohkem ei viitsi, kui vähegi teisiti saab.

Kesklinna ei viitsi ammugi minna. Oleks vaja seda raamatut ja uut mütsi mulle (ma pesin oma ainsa ja maailma parima ja hirmkalli mütsi pesus nii väikeseks, et nüüd see on Mirithi oma, saate aru. Nii rumal.) ja tahaks ökopoest meresoola ja… Ei viitsi lihtsalt minna. Mitu nädalat. Hakka jälle bussipiletit ka raiskama. Saab ju veel ilma hakkama.

Ja siis ma sain aru, et olekski nagu maale kolinud. Käitun ja mõtlen täpselt nagu mu tuttavad, kes on linnast välja kolinud. Ja pildilt kadunud. Kui kokku saada, vinguvad natuke, aga salaja naudivad seda elu. Nagu minagi. 

Eelmine aasta lasin oma mantlit tuunida, hakkas teine ära väsima. Mu armas õmblejanna pani sinna karvased ääred ja tegi kapuutsile armsad kassikõrvad. Inimesed vaatasid mind nagu lollakat, saate aru. Joodikud ja lapsed narrisid mind bussis. Kogu aeg!
Täna läksin kesklinna, ja saate te aru, kõik kohad kõrvu täis! Kassid, karud, sarved. Poes ja tänaval. Mõelge, vaesed lapsed ja joodikud, kes nüüd kõiki neid inimesi narrima peavad, kuidas nad jaksavad! 

Elukas rääkis aastavahetusel sõbrale, et müüb kevadel auto maha. Mis ta siin maja ees ikka seisab, kui me kasutame vaid korra kuus. Sõber vaatas meid nagu kummitusi: “Ma ei kujutaks end iialgi autota ette. Ja veel lastega, mitte kunagi! Hullud!” 

Aga ta ausõna seisab. Mõnikord käisime poes, kui rohkem asju oli vaja ja teinekord sõitsime maale, sinna või teisele maale. Aga rohkem nagu väga polnudki. Las ta seisab siis kellegi teise juures. Elukal varastati ju jalgratas ära, kui ta üks kord terve suve jooksul minuga kesklinna peole tuli. Ega ta enam ei tule kah. Ostab auto rahast parem jalgratta. Jääb veel kommiraha ülegi.

Nii me elame. Natuke nagu maakad. Aga vähemalt moodsate kõrvadega.

Advertisements
Kommentaarid
  1. Mer. ütles:

    Nii kaasahaaravalt kirjutad! Puhas nauding on su blogi lugemine.

  2. Lilleke ütles:

    Lugesin ja nutsin õnnest ning sain kinnitust, et kurbi lugusid on õnneliku lõpuga ikkagi olemas! Mul on nii-nii hea meel selle üle (ja su pere üle)! Mulle meeldib ka siia aeg-ajalt kiigata ja minna ära naeratus huulil sest lugemine oli nauding. 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s