Õhtu mänguväljakul

Posted: juuli 13, 2014 in Uncategorized

Saabusime mänguväljakule. Nelja lapsega, nagu mul viimasel ajal kombeks. Esimest korda oli mänguväljak täiesti tühi. Eks kellaaeg oli ju ka hilisem.

Tühjaks ta siiski ei jäänud. Üsna varsti tuli üks soome keelt kõnelev paarike oma kolme lapsega. Lapsed jooksid mängima, no nagu ikka, mille muu jaoks Sa veel mänguväljakule tuled?
Vanemad jäid pingile ja üritasid selfiet teha. Kihistasid ja lõbutsesid, tundus. Nii armas, mõtlesin ma omaette. Kuni nad pildi tehtud said ja sinna nad siis jäid, täies vaikuses, mõlemal telefon käes. Igav hakkas vaadata.

Vahepeal olid saabunud kaks varateismelist tüdrukut. Nad kiikusid koos korvkiigus ja tegid teineteisest pilte. Neil tundus ka lõbus olevat. Kuni üks hakkas hoopis filmima ja palus teisel see aeg tasa olla. Nad lahkusid vaikides, üks telefonist haaratud ja teine kaasa lonkimas.

Järgmisena saabus noor isa, ees titevanker ja kõrval pisike rattur. Temal oli telefon käe külge kleebitud. Ei lahkunud see sealt kordagi vankrit lükates ega isegi mitte kiigult maha plärtsatanud röökivat pisipoega lohutades.

Liitusid ka pisipõnn, ema ja vanaema. Vanaema ja põnn läksid kiikuma ning kilkasid üksteise võidu. Ema vaatas neid natuke aega unistavalt ning kadus siis tahvelarvuti võludesse. Korra või paar märkasin teda veel pead tõstmas ja lapse asukohta tuvastamas, aga mis tal muretseda, vanaema oli ju olemas.

Selline ta oli. Õhtu mänguväljakul.

 

k8oejR2

Advertisements
Kommentaarid
  1. Arra ütles:

    Nii kurb see tänapäeva ekraanisõltuvus 😦 Endal nutikat telefoni ei ole veel, kuni vana vastu peab ei ole sõltuvuse ohtu ka, sest mis sa ikka telefoniga teed, kui internetti taga pole 😀 Aga arvuti taga saab küll liiga kaua passitud vahel…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s