Elust enesest

Posted: veebruar 12, 2015 in Uncategorized

Maja ees seisab auto. Autot puhastab kraabitsaga jääst pisike poiss, seljakott seljas. Tema tiba tillem vennake hüpleb kõrval. On jäine hommik.
Ühel hetkel lisandub pilti termostassiga ema, kes istub sõna lausumata autosse ning vaevu minuti pärast laseb närviliselt signaali. Selle peale hüppavad lapsed autosse. Mina hüppan ehmatusest signaali peale vaiksel ja väikesel tänaval.

Järgmisel hetkel näen neid kooli ees. Ema seisab ning ajab ühe teise emaga juttu. Suurem poiss on kadunud, vast koolis. Peale üsna mitut minutit laseb pisike poiss autost törtsu signaali. Selle peale saab ema vihaseks ning karjub lapse peale, et signaali ei tohi kunagi niisama lasta.

***

Ema jookseb pisikest plikat süles hoides üle mitmerealise autotee. Vöötrada on 50 meetri kaugusel, aga valest kohast üle minnes satutakse otse bussipeatusesse. Ikkagi ajavõit.
Oodates bussi, päterdab pisike mõne aja pärast rõõmsalt autoteele. Ema jookseb lapsele järgi ning taas ohutul kõnniteel olles sakutab teda ja karjub. Hiljem ohkab kaasas olnud sõbrannale: “Millal tal küll mõistus pähe tuleb ja ta aru saab, et autoteele ei tohi minna.”

***

Eks ennast ongi kõrvalt raske näha. Ja veel raskem on tunnistada, et lapsed on kodu peegel.

Advertisements
Kommentaarid
  1. Elen. ütles:

    Väga nukker. Aga täpselt selline see elu meil siin on.

    Seda teist varianti olen küll ja küll näinud kahjuks. Isegi mõttesse on tulnud minna ja koputada kallile lapsevanemale/vanavanemale õla peale ja küsida, et kas ja millega ta üldse mõtleb kui nii teeb… Siiamaani pole julgust kokku võtnud. Mõtlen küll, et võib-olla see päästaks nii mõnegi pisikese liiklusõnnetusest tulevikus, aga hirm sõimata saada on siiski millegipärast (põhjendamatult) suur ja tarbetu.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s